Lagi on Teie toa üks tähtsamaid ruumikujunduselemente ja võimalik, et just seepärast tasuks tõsiselt mõelda, millist lage valida – kas lihtsalt valgendatud või värvitud, võib-olla hoopis moodul- või kipskartonglagi, või teha siiski ilus ja vastupidav pinglagi?

Värvitud lagi

Värvimine – see on üks vanemaid ja traditsioonilisemaid viimistlusviise, mis on küll üsna odav, kuid väga töömahukas ja jätab endas maha mägede viisi prahti. Niisiis on võimalik, et Teil tuleb pead murda, kuidas säästa mööblit, seinu ja põrandat määrdumisest ja rämpsust. Lisaks sellele võtab värvimine kõvasti aega – vana laekate tuleb ju eemaldada, pind kindlasti plekkidest puhastada, seejärel tuleb see kruntida ja lihvida. Iseäranis suured probleemid tekivad ebatasase laega – seda ei õnnestu isegi pahtliga tasaseks saada.

Ripplagi

Sääraseks laeviimistluseks on palju mooduseid ja viimastel aastatel on ripplagi ülipopulaarne. Millised on plusse ja miinuseid? Selle paigaldamine ei nõua eeltöid ega ähvarda tolmu ja rämpsuga. Sääraste lagede põhiliseks miinuseks on, et nende kinnitamiseks tuleb Teil ohverdada kõrguses arvestatav osa seintest. Konstruktsioon koosneb erinevatel viiside, kas kanduritele või karkassile kinnitatavatest eraldi paneelidest.

Kipskartongist lagi

Praegu leiavad kipskartongist laed laialdast kasutust, kipskartongi paigaldamine lakke võimaldab fantaasialendu ja konstruktsioonide mitmekesisust, kuid – seejuures väheneb oluliselt lae kõrgus, pealegi on kipskartongist laed kallid, neisse võivad tekkida praod ja krohv maha kooruda. Ja ka kipskartonglae paigaldamine tekitab alati tolmu, rämpsu, ehitusprahti, mööbel tuleb välja tassida ja ehitusmaterjalid sisse.

Pinglagi

Ühendab endas kõigi eelkirjeldatud viimistlusviiside parimaid omadusi. Ei nõua erilisi eeltöid, evib mitmeid värvitoone ja faktuure, varjab kõik „kodulae“ konarused ja puudused. Selle saab paigaldada laest kõigest 3 cm kaugusele, samal ajal kui ripplagi nõuab vähemalt 15 cm. Pinglaed ei kogu tolmu, neid on lihtne hooldada, väga ilusad ja pakuvad ka laia valikut kaasaegseid valgustus võimalusi. Sääraste pinglagede paigaldamine ei võta palju aega ja soovi korral võib kangast vahetada kas või iga kuu ilma remonti tegemata.